Lista darmowych atrakcji we Florencji, czyli jak zaoszczędzić na pobycie w Toskanii?

Florencja atrakcje

Niekiedy kilkudniowy pobyt w jednym z popularnych europejskich miast, zwłaszcza tych zachodnich, może okazać się zabójstwem dla portfela, a koszt tygodniowego pobytu w znanym włoskim mieście osiągnąć wartość porównywalną do wakacji w egzotycznym kurorcie. Bo choć uważa się, że dalekie podróże wiążą się z ogromnymi nakładami finansowymi to w gruncie rzeczy europejskie wypady są tanie tylko w teorii, jeśli tylko cenisz sobie odpowiedni standard podróży. Ale to wcale nie oznacza, że należałoby zrezygnować z weekendów w Paryżu albo wakacji w Toskanii – egzotyka egzotyką, ale europejskie wojaże mają swój unikalny klimat! To oznacza tylko tyle, że warto odpowiednio rozplanować wydatki i skorzystać z darmowych atrakcji tam, gdzie jest to możliwe.

Dlatego jeśli chcesz zaoszczędzić na włoskich wakacjach niech ta lista stanie się twoim przewodnikiem po Florencji. Jestem pewna, że ty i twoja kieszeń się z nią polubicie. 🙂 

 

Florencja – atrakcje i zabytki za darmo

Florencja atrakcje

 

#1 Katedra Santa Maria del Fiore

Najsłynniejsza katedra i znak rozpoznawczy Florencji to obowiązkowy punkt w trakcie zwiedzania miasta, a co najważniejsze atrakcja zupełnie darmowa! Jedynym utrudnieniem mogą być długie kolejki do wejścia, lecz i one poruszają się wyjątkowo sprawnie. Zarówno podziwianie bogatych zdobień z zewnątrz jak i w jej środku jest wolne od opłat, choć trzeba przyznać, że wnętrze tej neogotyckiej katedry nie jest specjalnie urzekające. Wręcz zadziwia surowością, chłodem i ascetycznym wykonaniem, co jest szczególnie zaskakujące w zestawieniu z przepięknie zdobioną fasadą.

Florencja atrakcje

Florencja atrakcje

 

#2 Drzwi do Baptysterium św. Jana Chrzciciela

Do Baptysterium prowadzą trzy pary słynnych, rzeźbionych drzwi z brązu, jednak to te wschodnie cieszą się największym uznaniem. Nie bez powodu – kunsztownie wykonane przez Ghibertiego arcydzieło zawiera obrazy ze Starego Testamentu, które przez Michała Anioła zostały nazwane Wrotami Raju. Weź tylko pod uwagę, że jest to miejsce od rana do zmierzchu oblegane przez tłumy turystów, więc jeśli pragniesz dobrego ujęcia na ich tle, musisz postarać się wstać o świcie.

 

#3 Piazza della Signoria

Niby zwykły plac, a jednak oferujący bardzo osobliwe widowisko. W końcu nie co dzień widuje się wystawy sztuki i galerie rzeźb pod gołym niebem! Wniosek? Niekoniecznie trzeba wybierać się do muzeum, by podziwiać prace wielkich renesansowych twórców. We Florencji ich dzieła dostępne są dla każdego zwiedzającego na niemalże każdym kroku.

Florencja atrakcje

Florencja atrakcje

Florencja atrakcje

 

#4 Ponte Vecchio

Zbudowany w 1345 roku most na rzece Arno to kolejny znak rozpoznawczy Florencji. Pełen sklepików z ekskluzywną biżuterią po dziś dzień tętni życiem i przyciąga tłumy przechodniów, którzy z niesłabnącym zainteresowaniem podziwiają przez sklepowe witryny warte tysiące euro diamentowe naszyjniki.

Florencja atrakcje

 

#5 San Miniato al Monte

Nie pokusiłabym się o stwierdzenie że jest to najpiękniejsze miejsce we Florencji, ale z pewnością wyjątkowe. Inne i trochę niedocenione, a to paradoksalnie jest jego największą zaletą. Bo gdyby każdy turysta wiedział, jakie bogactwo skrywa w sobie bazylika na wzgórzu, jej okolicę wkrótce zalałyby tłumy odwiedzających. A tak zwiedzaniu towarzyszy tylko cisza, pustka i samotność. I na koniec niezapomniane widoki na Florencję. Trzeba bowiem przyznać, że otoczenie San Miniato jest naprawdę urzekające!

Florencja atrakcje

Florencja atrakcje

 

Kiedy sprawdzisz wszystkie darmowe atrakcje we Florencji, zajrzyj na pełną listę miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć w trakcie pobytu w tym czarującym mieście. Może się bowiem okazać, że zapragniesz odkryć jego wszystkie karty. Niestety, stolica Toskanii uzależnia i pozostawia w ciągłym poczuciu głodu, by zobaczyć i doświadczyć jeszcze więcej!

 

Follow my blog with Bloglovin

 

Podobne wpisy
Cinque Terre przewodnik