TOP 5: najpiękniejsze plaże na Seszelach

Sunset Beach Seychelles

Kiedy planowałam wyjazd na Seszele wyobrażałam sobie, że będzie to miejsce które mnie niesamowicie zachwyci. Pozostawi bez słowa nie jeden raz. Że nie będę potrafiła opisać tego co właśnie doświadczam. Że plaże, które zobaczę przyprawią mnie o szybsze bicie serca, a w oku pojawi się znajomy błysk radości. Kiedy więc dotarłam na miejsce pierwsze co zrobiłam to spojrzałam na hotelową plażę i wydała mi się ładna. Nic więcej. Nie było trzepotania serca a poziom ekscytacji nie sięgnął zenitu. Gdzie te plaże, które miały być niepodobne do niczego co już jest mi znane?

Uznałam, że to na pewno kwestia zmęczenia i gdy wypocznę po 20 godzinnej podróży spojrzę na wszystko inaczej. Ale następnego dnia wybrałam się w inne miejsce na wyspie i znowu to samo. Niewielki zachwyt nad którym już górę brało uczucie lekkiego rozczarowania i smutku. A przecież nie tak miało być! Miało być wesoło i radośnie! Miałam się wznosić na wyżyny euforii! Co więc było nie tak?

Okazało się, że nie wszystkie plaże na Seszelach zachwycają w równym stopniu. Ale są wśród nich takie miejsca, które zadowolą nawet najbardziej zagorzałych plażofobów. To miejsca, dla których warto wybrać się w daleką podróż, by przekonać się na własnej skórze, jak bardzo potrafią nas poruszyć. Oto i one – najpiękniejsze plaże na Seszelach.

 

#1 Anse Source D’Argent, La Digue

Niekwestionowany numer jeden. Miejsce, w którym po prostu trzeba być. Właściwie to można uznać, że jeśli nie widziało się go będąc na Seszelach to tak jakby się tam nigdy nie było. Osobiście nie wyobrażam sobie przelecieć taki kawał drogi i pominąć tę plażę w trakcie zwiedzania. Należy jedynie wziąć pod uwagę fakt, że tak jak my myśli 95% osób spędzających czas na Seszelach, w tym także pary nowożeńców, którym organizuje się śluby dosłownie w przejściu. Szybko zauważysz, że Anse Source D’Argent to prawdziwa celebrytka. Uznana jest za jedną z najpiękniejszych plaż na świecie, co ma swoje oczywiste konsekwencje w tym, że jest to miejsce mocno oblegane przez turystów i są nikłe szanse na kontemplowanie go w ciszy i spokoju.

Anse Source d’Argent

Anse Source d’Argent

Anse Source d’Argent

source4

Anse Source d’Argent

Anse Source d’Argent

Anse Source d’Argent

Turyści.

Anse Source d’Argent

Jeszcze więcej turystów.

Anse Source d’Argent

 

#2 Grand Anse, La Digue

To mój numer dwa. W przeciwieństwie do Anse Source D’Argent która służy do oglądania, brodzenia w wodzie i robienia niedorzecznej ilości zdjęć, Grand Anse jest znacznie bardziej… użyteczna. Wymarzona do korzystania z niej w taki sposób w jaki korzysta się z plaży, czyli do pływania, surfowania, rysowania po piasku, budowania zamków, opalania się, czytania książek, leżenia i nic-nie-robienia. A uwierz mi, że będziesz miała ochotę leżeć – żeby dostać się na plażę musisz przejechać rowerem kawałek drogi i o ile nie jesteś zapalonym kolażem ani alpinistą to ten skromniutki, króciutki kawałeczek da Ci się we znaki.

Grand Anse La Digue

Grand Anse La Digue

Grand Anse La Digue

Grand Anse La Digue

W drodze na plażę koniecznie wypróbuj świeżego soku z owoców. Jest pyszny!

 

#3 Police Bay, Mahe

Mahe było ostatnią wyspą, którą odwiedziłam. Po tym co widziałam na Praslin i La Digue wydawało mi się, że nie znajdę tu nic godnego uwagi, a przynajmniej nic lepszego od tego co oferują dwie mniejsze wysepki. Do czasu aż dotarłam do Police Bay. To plaża bardzo szeroka i rozłożysta i zupełnie pusta. Prąd jest w tym miejscu niezwykle silny, przez co nie zaryzykowałabym kąpieli, ale dzięki temu fale z impetem rozbijają się o brzeg i skały po obu stronach plaży. Tworzy to niesamowity klimat. Z jednej strony daje poczucie niekontrolowanej wolności, a z drugiej budzi lekki niepokój. Dla mnie było namacalnym dowodem istniejącej w świecie harmonii, doskonałości i absolutnego piękna. Było także przypomnieniem o sile żywiołu i szacunku do natury, której jestem częścią. Jakiekolwiek nie przypisać by temu znaczenia jedno jest pewne – to krajobraz którego się nie zapomina.

Police Bay Seychelles

Police Bay Seychelles

Police Bay Seychelles

plaże na Seszelach

Jedyna żywa dusza spotkana przez nas na plaży.

 

#4 Anse Lazio, Praslin

Najładniejsza plaża na Praslin, której żadna inna nie dorastała do pięt. Jest też najpopularniejsza, co oczywiście sprawia, że nigdy nie poczujesz się na niej osamotniona. Żeby na nią dotrzeć trzeba pokonać kilka stromych podjazdów, ale to co zobaczysz po dotarciu na miejsce zrekompensuje wszelkie trudy. Bardzo szeroka, z białym piaskiem i szmaragdową wodą pełną bezbarwnych rybek. Nie można się nią znudzić. Jako zdeklarowana antyfanka plażingu spędziłam na niej cały dzień i niech to będzie najlepszą rekomendacją. Śledzenie ryb w wodzie, uciekanie przed falami, chowanie się przed nagłą ulewą, wielki wegeburger z domowymi frytkami, a na koniec wspinaczka w towarzystwie motywacyjnych okrzyków a’la Ewa Chodakowska. Ani przez chwilę nie miałam poczucia, że mogłabym ten dzień spędzić inaczej.

Anse Lazio Praslin

Przed wejściem na plażę przywitaj się ze stuletnim żółwiem.

 

Anse Lazio Praslin

Anse Lazio Praslin

Wszyscy przywożą zdjęcia z palmą, to ja sobie zrobię na drzewie!

Anse Lazio Praslin

Ryba to bardzo towarzyskie zwierzę.

Anse Lazio Praslin

Obozowisko.

 

#5 Sunset Beach / Glacis, Mahe

Mieliśmy spory problem żeby trafić na tę plażę. Do tej pory nie wiem, czy to tego miejsca konkretnie szukałam, ale to bez znaczenia. Bo to co znalazłam było naprawdę piękne. Uroczy zakątek z kawałkiem niezwykle miękkiego, białego piasku ze wszystkich stron otoczony blokami skalnymi i wzniesieniami. Tuż obok znajdował się ekskluzywny Hilton Seychelles Northolme. Przez chwilę żałowałam, że nie zarezerwowałam go na przynajmniej jedną noc. Ale bardziej tego, że nie zabrałam ze sobą dobrej książki. Cała reszta była zbyteczna.

Sunset Beach Seychelles

Sunset Beach Seychelles

 

A co z resztą?

Na Seszelach zwiedziłam masę innych plaż, ale te szczególnie zapadły mi w pamięć. Beau Vallon, Anse Royale, Anse Boileau, Anse Forbans, Baie Lazare, Cote D’Or, Anse Boudin… to namiastka tego, czego doświadczysz na rajskich wysepkach. Przyznam, że nie było łatwo zdecydować się, które miejsca uznać za najpiękniejsze plaże na Seszelach, bo widoki które odbierają mowę są tu na porządku dziennym. Ale o tym musisz się przekonać osobiście.

Tagi : ,
Podobne wpisy